Mniej lub bardziej huczne Wieczory Panieńskie i Kawalerskie na stałe wpisały się już do naszych ślubnych kalendarzy. Dla niektórych są oficjalnym pożegnaniem się ze stanem wolnym, dla innych sposobem na odetchnięcie i odstresowanie się w natłoku weselnych przygotowań. Bez względu na to, jaki cel przyświeca organizacji wieczoru panieńskiego i kawalerskiego, dla większości osób – zarówno nowożeńców jak ich gości: rodziny, przyjaciół, wieczory te są świecką tradycją, z której nie powinno się rezygnować. Jednak, aby były w pełni udane, trzeba poświęcić im sporo przygotowań i uwagi. Wieczór panieński nie jest łatwą sprawą, ale kobiety są bardzo pomysłowe i potrafią swoją kreatywnością zakasować kawalerskie zabawy z gołymi paniami w tle.

Organizacja wieczoru panieńskiego to domena świadkowej. Jest nią najczęściej siostra, kuzynka lub najlepsza przyjaciółka panny młodej. Najważniejsze to ustalenie z „gwiazdą wieczoru” dogodnego terminu, który zwykle wypada na ok. 2-3 tygodnie przed ślubem. Warto też dopytać, jeśli nie wiesz tego na 100%, kogo zaprosić – może się okazać, że mile widziane są osoby, o których istnieniu nie wiedziałaś. Warto wziąć ich numery i maile, może ci znajomi przydadzą się w organizacji.

Jeśli jest taka możliwość, najlepiej spotkać się w gronie zaproszonych i ustalić charakter wieczoru, jego przebieg, rozdzielić obowiązki. Do wyboru jest wiele opcji, które zależą jedynie od środków finansowych. Najpopularniejsze są wciąż „domówki” z późniejszym wyjściem na imprezę do klubu. Jednak równie popularne są wieczory ze striptizerem, wspólny pobyt w salonie SPA czy kilkudniowy wypad w góry.

Koleżanki przyszłej panny młodej najczęściej decydują się na domową imprezę, która swój ciąg dalszy ma w klubie. Warto jednak pomyśleć o czymś oryginalniejszym. Jeśli chcemy koniecznie zostać w domu, można zorganizować mini spa we własnych czterech ścianach. Zabiegi pielęgnacyjne, pyszne drinki i przyjaciółki to recepta na wspaniały i przyjemny wieczór. Dla tych pań, które chcą wyjść z domu, polecamy wspólną lekcję tańca – może to być taniec brzucha, zmysłowa salsa, czy energiczna zumba. Wszystko to z uśmiechem na ustach i w gronie przyjaciół. Można również zdecydować się na weekendowy wypad, na przykład nad morze lub wyjazd do parku rozrywki! Ta ostatnia opcja to gwarancja niezapomnianych przeżyć i mnóstwa atrakcji. Miłośniczki ekstremalnych przeżyć mogą zdecydować się na… skok na bungee! To spora dawka adrenaliny, zarówno dla panny młodej jak i jej przyjaciółek. Niestety, wiąże się również ze znacznym kosztem. Wrażenia są jednak bezcenne.

Coraz częściej wieczory panieńskie organizowane są w innym mieście, aby uniknąć spotkania przyszłego męża, surowego szefa, czy też nielubianego sąsiada. Jednym słowem wszystkich, którzy nie powinni widzieć nas w stanie, do jakiego mamy zamiar się doprowadzić. W wersji luksusowej, można się nawet pokusić o wyjazd do innego kraju, aby mieć gwarancję, że nikt nie zrozumie wygłaszanych przez nas życiowych mądrości. Najpopularniejsze polskie miejsca to morze lub stolica. Z kolei zagraniczne wojaże najczęściej prowadzą do Włoch, Hiszpanii lub naszych czeskich sąsiadów.

Wieczór panieński czy kawalerski to niezapomniane chwile beztroskiej zabawy, spędzone wśród najlepszych przyjaciół z dala od codziennych obowiązków. Trzeba jednak pamiętać, że rozsądek nie powinien wtedy zostać w domu. Każdą chwilę trzeba wykorzystać w 100%, pamiętając jednak o bezpieczeństwie, swoim i najbliższych.

Dobre fundamenty to podstawa. Wieczór panieński to coraz częściej po prostu dobre jedzenie w doborowym towarzystwie. W tym wypadku liczy się także odpowiednia „podbudówka” pod wieczór i szampańską zabawę. Kanapki i chipsy nie zdadzą egzaminu, potrzebny jest konkret. Z pomocą przychodzą tu portale do zamawiania jedzenia lub restauracje, gdzie oprócz oklepanej pizzy można znaleźć wiele innych dań, co dodatkowo urozmaici wieczór i sprawi, że każda znajdzie coś dla siebie. Oszczędność czasu i zamawianie jedzenia bezpośrednio do miejsca, w którym obecnie znajduje się panna młoda są dodatkowymi plusami. I wreszcie nie trzeba spędzać całego dnia w kuchni! Innym pomysłem dla kulinarnych mistrzyń, może być wspólne gotowanie w jednej kuchni lub wspólna lekcja kulinarna. W czasie tej zwariowanej nocy, na której nie brakuje striptizerów, alkoholu i dobrej zabawy nie powinno zabraknąć także tortu. Tort na Wieczór Panieński jest specyficznym ciastem, które pasuje do wszelkich okazji, podczas których się coś świętuje. Wieczór panieński, to czas, w którym przyszła panna młoda cieszy się z ostatnich chwil bycia panną i świętuje radość z nadchodzącego ślubu. Podobnie jak w przypadku panów, torty dla pań mogą być śmieszne i nieco szokujące. Zdarza się nawet, że z tortu na wieczór panieński wychodzą striptizerzy. Powodzenie tego wieczoru i ostatnie momenty w niezmienionym stanie cywilnym zależą tylko od kreatywności osób organizujących zabawę. Najlepiej, żeby balanga zapadła jak najdłużej w pamięci wszystkich.

Prezenty na wieczór panieński

Ważnym, choć nieobowiązkowym elementem wieczorów panieńskich jest wręczenie prezentów przyszłej Pannie Młodej. Jeśli się na nie zdecyduje, to albo powinnyście je uwzględnić we wcześniejszym budżecie lub poprosić wszystkie zaproszone panie, aby kupiły coś od siebie. Prezenty na wieczór panieński najczęściej mają zabawny lub seksualny kontekst, są też związane z przyszłym mężem.

Dobre jedzenie, przednia zabawa i grono sprawdzonych znajomych to proste i sprawdzone sposoby na spędzenie niezapomnianego wieczoru panieńskiego, który z założenia obchodzi się raz w życiu. Jednak jedna zasada bez względu na trendy nigdy nie ulegnie zmianie:„Cokolwiek zdarzyło się na wieczorze panieńskim, pozostaje słodką tajemnicą jego uczestniczek”.

H. T.

Znalazłeś się na tej stronie dzięki wpisaniu następujących fraz:

torty dla dzieci Bydgoszcz, torty dla dzieci, tort dla dziecka, torty urodzinowe, tort urodzinowy, tort na urodziny, tort Bydgoszcz, Torty Bydgoszcz, weselne, torty weselne, tort weselny, tort okolicznościowy, torty okolicznościowe, tort dla dorosłych, tort artystyczny, torty artystyczne,tort na chrzciny, torty komunijne, tort na komunię, naked cake, babeczki, cupcake.