Dla Dzieci 051Słodkie i pyszne torty będą idealnym deserem na każdą wyjątkową okazję. Kalendarz jest przesycony świętami zwyczajowymi, a ileż każdy z nas ma indywidualnych okazji: imieniny, urodziny, wieczór kawalerski/panieński, awans zawodowy….(nie sposób wymienić).
Urodziny czy imieniny to szczególny dzień w roku dla każdego z nas, który zwykle wiąże się ze składaniem życzeń i wręczaniem prezentów solenizantowi. Tradycyjnym elementem obchodów urodzin w kulturze europejskiej jest tort, który ozdobiony jest specjalnymi świeczkami w liczbie odpowiadającej wiekowi jubilata. Jubilat ma za zadanie zdmuchnąć świeczki, najlepiej wszystkie za jednym razem. Torty urodzinowe nie muszą być nudne, można ozdobić tort urodzinowy w taki sposób, który wzbudzi uśmiech i będzie oryginalną niespodzianką. Innym zwyczajem jest śpiewanie jubilatowi specjalnej piosenki – w Polsce jest to „Sto lat”. To doskonała okazja do uczczenia tego dnia chociaż symbolicznie. Choć w starszym wieku już nie tak bardzo się z tego cieszymy, bo w końcu zawsze o rok starsi… Jednak trzeba brać pod uwagę, że życie jest za krótkie żeby się w nim nie bawić; im więcej zabawy tym fajniej. W przeciwieństwie do dorosłych z urodzin chyba najbardziej cieszą się dzieci. Kiedy organizujemy dla nich uroczystość z różnymi atrakcjami i potrawami, uśmiech nie schodzi im z twarzy.
Dla Dzieci 039

Są osoby, które uparcie twierdzą, że nie obchodzą imienin, bo tego nie lubią. Początkowo imieniny miały silny charakter religijny, jednak stopniowo nabierały wymiaru społecznego; zostały zaakceptowane i wpisały się do społecznych i rodzinnych tradycji. Czy jednak tego chcemy czy nie, w kalendarzu znajduje się od jednej do nawet kilkunastu dat wskazujących na imieniny. Życzenia złożone w pracy, szkole czy przy innej okazji są bardzo miłe, a prezent od bliskiej osoby wyjątkowy, wyrażający pamięć i uczucia, dlatego większość z nas bardzo lubi obchodzić to święto.

Każdy człowiek lubi dostawać prezenty, a imieniny są do tego świetną okazją. Poza tym jest to jeden dzień w roku, w którym możemy przekonać się dla kogo jesteśmy ważni. Kto o naszym święcie pamięta. Nasi rodzice są najszczęśliwszymi osobami na świecie, kiedy my przychodzimy na świat. Dostajemy wtedy od nich imię, które mamy do końca życia. Jest to piękna, polska tradycja, którą warto pielęgnować. Jest to wartość ponadczasowa, która poprawia więzi międzyludzkie, tworzy naszą tożsamość i powoduje wzrost świadomości bycia kimś istotnym.

SONY DSCCiekawostką jest to, że nie we wszystkich krajach imieniny są obchodzone, natomiast Polska jest krajem, w którym obchodzimy je najhuczniej.
Wedle tradycji wieczór kawalerski ma być spędzony tylko w męskim gronie, ze znajomymi, i na tym polega jego specyfika. Na wieczór panieński natomiast wstęp mają wyłącznie przyjaciółki i znajome przyszłej Panny Młodej. Wiele par narzeczeńskich ma jednak wspólnych znajomych obu płci, z którymi tworzą zgraną paczkę. Czemu nie zorganizować w takim razie jednej, dużej imprezy, która przecież też może być szalona? Należałoby jeszcze ustalić menu. Do świętowania tego wyjątkowego dnia w gronie młodzieży często wybieramy jako deser rozmaite ciastka, a ich wybór jest ogromny, a to jakie wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od naszych gustów smakowych.

H. T.

Znalazłeś się na tej stronie dzięki wpisaniu następujących fraz:

torty dla dzieci Bydgoszcz, torty dla dzieci, tort dla dziecka, torty urodzinowe, tort urodzinowy, tort na urodziny, tort Bydgoszcz, Torty Bydgoszcz, weselne, torty weselne, tort weselny, tort okolicznościowy, torty okolicznościowe, tort dla dorosłych, tort artystyczny, torty artystyczne,tort na chrzciny, torty komunijne, tort na komunię, naked cake, babeczki, cupcake.