Wesele, chrzciny, komunię świętą, przyjęcie rocznicowe, czy nawet spotkanie w gronie przyjaciół z okazji lub bez, zawsze chcemy uczcić w wyjątkowy sposób.

Organizacja imprez okolicznościowych stanowi nie lada wyzwanie. Jeszcze biorąc pod uwagę imprezę przy licznej i zżytej rodzinie, gdy planujemy zorganizować spotkanie w domowym zaciszu, to bywa trudne. Dlatego może lepszym byłoby zorganizowanie rodzinnego lub towarzyskiego spotkania w restauracji. Tam specjaliści przejmą wszystkie obowiązki z tym związane i spróbują spełnić praktycznie każde oczekiwanie, nawet te bardzo wyszukane. W zależności od rodzaju świętowanego wydarzenia właściwie przygotują wszystkie elementy imprezy – inaczej podejdą do przyjęcia z okazji chrzcin nowego członka rodziny, a inaczej do uroczystości związanej z urodzinami nestora rodu. Zapewnią kompleksową obsługą cateringową, a pomieszczenia udekorują adekwatnie do charakteru imprezy okolicznościowej. Pomogą w doborze odpowiedniego menu, dostosowanego do indywidualnych upodobań gości.

Zainteresowani unikną wielu obowiązków organizacyjnych, takich jak: zaplanowanie listy dań, zakupy składników, przygotowanie posiłków, udekorowanie pomieszczenia, obsługę gości, a także sprzątanie po skończonej już imprezie. Unikną również stresu i zaoszczędzą czas, który pozostanie na uczestnictwo w zaplanowanym wydarzeniu. Jedynym ich zadaniem będzie tylko uzgodnienie szczegółów menu i oprawy muzycznej takiego spotkania.

URODZINY

Dla Dzieci 084Urodziny 6, 16, 36 a może 60 – w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół należy zorganizować niezapomniane przyjęcie. Ważne jest to, żeby świętować. Powinniście spędzić czas ze swoimi gośćmi, a nie przesiadując w kuchni i przygotowując jedzenie. Przyjęcie urodzinowe jest bardzo ważną imprezą okolicznościową, na której spotykają się znajomi i rodzina. Wiele osób jednak nie wie, jak do tego przyjęcia się przygotować.

Zastanawiają się bezustannie jakie menu przygotować, jaką muzykę dobrać. Po pierwsze należy zastanowić się kogo masz zamiar zaprosić i ile osób będzie na Twoim przyjęciu. Bez tej wiedzy dalsze prace nie ruszą z miejsca. Liczba gości jest poniekąd uzależniona od tego, jakimi zasobami finansowymi dysponujemy. Przecież przykładowo nie zaprosimy 50 osób, kiedy nas na to zupełnie nie stać. Ważne jest też, aby unikać niezręcznych sytuacji – najlepiej nie zapraszać osób, które są ze sobą bardzo skłócone. Może to bowiem popsuć atmosferę przyjęcia. Następnie należy pomyśleć o menu. Nie ukrywajmy, że jest to główna bolączka większości organizatorów tego rodzaju przyjęć. Dużo zależy od pory roku, w której przyjęcie ma się odbywać. Jeśli np. nasze przyjęcie odbędzie się latem – możemy zaserwować wiele lekkich i zdrowych sałatek, świeżo wyciśnięte soki owocowe pełne witamin. Latem można również zorganizować grilla. Jest to jeden z rodzajów imprez, które zawsze się udają. Nie ma nic lepszego jak grill w ciepły letni wieczór.

Jeśli urodziny przypadają w chłodniejsze pory roku, należy bazować na tradycyjnym obiedzie (przeważnie jest to jakaś zupa oraz drugie danie). Na przekąski można podać sałatki. Jeśli uczestnicy są abstynentami, to na stół nie podaje się alkoholu. Taka sytuacja mogłaby być niezręczna dla gości. Do niezręcznych sytuacji może również należeć rozsyłanie listy prezentów, które chce otrzymać solenizant. Wiadomo, że to mogłoby uchronić od otrzymania mało trafnych upominków, ale trzeba liczyć się z tym, że kilka osób mogło zakupić prezent wcześniej. I co wtedy? Za tym wiąże się kolejny wydatek. Unikajmy tworzenia takich kłopotliwych sytuacji. Należy pamiętać, aby nakrycie stołu było schludne i przejrzyste. Muzyka, która będzie odtwarzania podczas przyjęcia nie powinna być zbyt ostra. Najlepiej, aby była trochę ściszona (nie powinna bowiem przeszkadzać w rozmowach). Należy wybrać przeboje znane gościom.

A może pozwólcie sobie na odrobinę luksusu w tym ważnym dla Was dniu. Catering przygotuje jedzenie, zadba o potrzeby kulinarne gości, poda ciepłe i zimne napoje, posprząta po imprezie. Państwa rola w przygotowaniach ograniczy się do wyboru menu. Najważniejsze, aby w tym dniu dobrze się bawić.

Wiadomo, że dobrym sposobem na okazanie miłości jest samodzielne zrobienie tortu. Jego smak i wygląd mają pokazać jak bardzo kogoś lubimy i chcemy, by zapamiętał ten dzień jak najdokładniej. Prosto i ze smakiem przekazujemy komuś swoje uczucia przez żołądek do serca.

Co zrobić, gdy nasze umiejętności w tej dziedzinie okażą się dalekie od ideału? Nie ma problemu, można zamówić w cukierni tort okolicznościowy.

Propozycje dla młodych na organizację niezapomnianych urodzin:

  1. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego, jakie są preferencje nasze i naszych gości. Jeśli organizujemy przyjęcie niespodziankę warto zastanowić się, jakie są zainteresowania, marzenia i usposobienie jubilata. Jeśli gustujemy (i nasi goście również) w świecie gier, proponujemy zorganizowanie całego dnia właśnie w tym klimacie. Tutaj liczba oferowanych atrakcji jest różnorodna. Możemy zacząć wieczór w laser parku, gdzie wraz z innymi uczestnikami spędzimy całe 60 minut na rywalizacji w grach laserowych, wybierając różnego rodzaju scenariusze bitew i stopień ich trudności. Kolejnym punktem programu może być zabawa w gry na konsoli. To wszystko oczywiście wzbogacone przekąskami i zimnymi napojami.
  2. Gdy przyjdzie nam się zmierzyć z miłośnikami przygody, sportów ekstremalnych, uwielbiającymi spędzać czas na świeżym powietrzu, warto zorganizować coś, co pozwoli im aktywnie się rozerwać. Nasza propozycja, która podniesie ich poziom adrenaliny, to dzień po brzegi wypełniony szalonymi pomysłami. Możemy go rozpocząć od paintballu, jazdy konnej czy wyścigów na quadach. Dodatkowo warto przełamać swoje lęki skokiem na bungee czy wspinaczką po parku linowym. Na zakończenie dnia wyprawić można małe ognisko z pieczeniem kiełbasek.
  3. Dla preferujących tradycyjne imprezy, dobrym pomysłem będzie zorganizowanie imprezy tematycznej. Jest to świetna okazja do tego by zaproszeni goście się zaangażowali. Nie chodzi tu oczywiście tylko o przebranie uczestników, ale cały wystrój pomieszczenia wraz z planowanym menu. Tutaj inwencja twórcza nie zna granic. Proponowane motywy przewodnie to m.in. styl hawajski, Bollywood, hipisi, antyk czy lata dwudzieste. Dużym plusem organizacji takich imprez jest to, że zabawa zaczyna się wraz z rozpoczęciem przygotowań.
  4. Ostatnia koncepcja przeznaczona jest dla osób, które nie lubią hucznych przyjęć i wolą kameralne grono znajomych. Znakomitym rozwiązaniem jest zaproszenie przyjaciół do pubu z muzyką na żywo. Jest to idealny sposób na relaks i spędzenie niezapomnianych chwil.
Zapewniając swoim gościom udaną zabawę, odniesiesz murowany sukces.

H. T.