STRONA GŁÓWNA

Pracownia Artystyczna Słodka Fanaberia - artystyczne torty weselne, komunijne, urodzinowe

Na stole bożonarodzeniowym nie powinno zabraknąć hormonów szczęścia

SONY DSC

Święta Bożego Narodzenia to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, najważniejszych i najuroczyściej obchodzonych w Polsce, obok Wielkanocy. Świętowanie Bożego Narodzenia poprzedzone jest Wigilią (24 grudnia), której punktem kulminacyjnym jest uroczysta kolacja, tradycyjnie spożywana w gronie rodziny i przyjaciół.

Polacy uwielbiają obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Tradycje tego pięknego i rodzinnego święta upamiętniającego narodziny Jezusa Chrystusa kultywowane są z pietyzmem od pokoleń. W prawie każdym polskim domu w tym wyjątkowym czasie nie może zabraknąć choinki, opłatka, kolęd i prezentów. Poszczególnym osobom Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z czymś innym. Dla jednych jest to czas gorączkowych przygotowań i wielkiego sprzątania, dla innych czas wytchnienia i rodzinnych spotkań. Części z Was na pewno kojarzą się ze śniegiem i prezentami, pozostałym z zapachem choinki i oczywiście pysznego jedzenia. Tradycyjnie na stole z opłatkiem znajdzie się na pewno makowiec i sernik, może babka i keks. Doskonałym rozwiązaniem dla trochę większych łasuchów będzie pojawienie się uroczystego tortu świątecznego. Jednak wiele zależy od tego, jakie wypieki przygotowujemy najczęściej i co najbardziej lubią nasi domownicy. Inne ciasta przygotowuje się w Polsce, a inne w Anglii. Pozwolę sobie przytoczyć kilka ciekawostek o tradycyjnych świątecznych wypiekach.

SONY DSC

Najbardziej typowym ciastem wigilijnym jest makowiec, według ludowych wierzeń mak jedzony w tym czasie zapewnia szczęście, a pannom szybki ożenek. Piernik ze względu na obecność korzennych przypraw był towarem luksusowym w północnej części starożytnej Europy, natomiast keksy, czyli ciasta biszkoptowe z bakaliami, pieczone były już w starożytnym Rzymie. Równie długą historię ma sernik, który ma już ponad 2 tysiące lat i pierwsze przepisy na to ciasto pojawiły się w starożytnej Grecji i Rzymie. Należy także pamiętać o świątecznych pierniczkach. Te słodkie przysmaki na święta Bożego Narodzenia można udekorować kolorowymi posypkami, bakaliami czy wiórkami kokosowymi. Jeśli mają być wykorzystane jako ozdoby choinkowe, w ciepłych piernikach należy zrobić dziurki, np. słomką. Można również wykorzystać je jako prezent – ozdobione bożonarodzeniowe pierniczki ucieszą każdego. Jabłecznik, murzynek czy okazjonalne torty również zagoszczą na stołach w wielu polskich domach. Możemy przecież odważyć się na coś nowego, co z pewnością oczaruje smakiem wszystkich gości. Piekąc i dekorując ciasta musimy pamiętać, aby każdy był wyjątkowy i niepowtarzalny, wzbudzał zachwyt i wywoływał niezapomniane emocje.

SONY DSC

Niestety przygotowanie świątecznych potraw zajmuje sporo czasu i wysiłku. Sięgamy po stare sprawdzone przepisy, próbujemy sami stać się mistrzami cukiernictwa, ale też coraz częściej myślimy o cateringu. Skoro święta mają być czasem odpoczynku i spokoju, to decydujemy się na zamawianie dań i ciast zamiast wielogodzinnych zakupów i przesiadywaniu w kuchni po nocach. Specjaliści dołożą wszelkich starań aby spełnić Państwa oczekiwania. Dla nich zadowolony klient to więcej motywacji do działania i więcej inspiracji. To dzięki klientom mogą uszczęśliwiać coraz więcej ludzi.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, który powinien być przepełniony zapachem choinki, życzliwością i spokojem.

H. T.

Znalazłeś się na tej stronie dzięki wpisaniu następujących fraz:

torty dla dzieci Bydgoszcz, torty dla dzieci, tort dla dziecka, torty urodzinowe, tort urodzinowy, tort na urodziny, tort Bydgoszcz, Torty Bydgoszcz, weselne, torty weselne, tort weselny, tort okolicznościowy, torty okolicznościowe, tort dla dorosłych, tort artystyczny, torty artystyczne,tort na chrzciny, torty komunijne, tort na komunię, naked cake, babeczki, cupcake.

Posted in: Bez kategorii | 8/09/15 8:56 PM , by slodkafanaberia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inna