STRONA GŁÓWNA

Pracownia Artystyczna Słodka Fanaberia - artystyczne torty weselne, komunijne, urodzinowe

Impreza wejścia w dorosłość młodego człowieka – „18-tka”

Jak zorganizować niezapomnianą imprezę osiemnastkową? Impreza tematyczna, czy luźne spotkanie ze znajomymi? Spontaniczne zabawy, dyskotekowe tańce, czy może szczegółowo zaplanowana oficjalna uroczystość? Impreza w stylu lat 60., z muzyką rosyjską w tle, pidżama party, z potrawami przygotowanymi tylko na bazie chipsów? Jak kto woli, tak naprawdę wcale nie trzeba długo kombinować, by zorganizować przyjęcie, które zachwyci, zaskoczy i na długo, jeśli nie na zawsze, zostanie w pamięci.

Osiemnastkę ma się raz – potem już można mieć jej dwukrotność, trzykrotność… i wtedy impreza powinna dwa czy więcej razy bardziej szalona, ale to ta pierwsza ma być najbardziej wyjątkowa, pomysłowa i niezapomniana.

W przeszłości imprezy osiemnastkowe niemal wyłącznie odbywały się w domach jubilatów. Dziś to rozwiązanie jest stosowane głównie w przypadku kameralnych imprez dla max 15 osób.

Impreza w domu

Większość osób uważa, że impreza domowa znaczy zła impreza. Ta część osób lubi bawić się w pizzeriach czy barach. Mylicie się. Impreza urodzinowa zorganizowana w domu też może zagwarantować świetną zabawę.
Przede wszystkim do urodzin należy się dobrze przygotować. Dzień wcześniej należy dokładnie posprzątać wszystkie pomieszczenia, w których odbędzie się impreza. Goście muszą poczuć się swobodnie i na luzie, więc rodzice lub rodzeństwo mogliby opuścić mieszkanie na czas imprezy.

Jedzenie – propozycje menu.

Na menu składają się ciepłe i zimne dania, przekąski, słodycze, owoce oraz napoje alkoholowe. Ważne by na osiemnastkowym stole znalazło się chociaż jedno gorące danie, np.: bigos, flaczki, czerwony barszczyk z uszkami czy pasztecikami, rosół z makaronem lub ziemniaczki ze schabowym z dodatkiem surówek. Jako przekąski można podać gotowe kanapeczki, sałatki warzywne, kabanoski, śledziki, marynowane grzybki.
Ponieważ na 18-tce bawią się zazwyczaj młodzi ludzie, nie można zapomnieć o dodatkach typu: paluszki i chipsy. Ze słodyczami nie należy przesadzać. Zwykle ciasta pozostają nietknięte do końca imprezy, lepiej zaserwować różnego rodzaju ciasteczka i cukierki. Co do tortu to zależy. Jedni uważają, że to dziecinada inni zaś, że to super sprawa.
Uważamy, że torty urodzinowe nie są dziecinne i nie powinno zabraknąć osiemnastkowego tortu, który powinien być rozkrojony na początku imprezy, tuż po odśpiewaniu pierwszego „Sto lat”. Dobrą propozycją byłby jakiś lekki tort, np. tort z owocami (np. jagodowy, porzeczkowy, truskawkowy, malinowy).

Przygotowaniem posiłków można zająć się samemu z pomocą rodziny, zamówić firmę cateringową lub zlecić tę czynność obsłudze lokalu.

Oprócz jedzenia na stole osiemnastkowym pojawia się również alkohol. Jeśli już to warto kupić zarówno wódkę, wino jak i piwo (w ten sposób zaspokoisz gusta wszystkich gości). Nie należy jednak przesadzać ani z ilością ani też z różnorodnością smaków. Oczywiście obowiązkowym trunkiem jest szampan, bez którego nie obejdzie się wzniesienie pierwszego toastu za zdrowie Jubilata. Wszystkie napoje alkoholowe powinny być wcześniej schłodzone. Z napojów bezalkoholowych warto mieć pod ręką zarówno gazowane jak i niegazowane soki.
Niektórzy przychodzą na urodziny, żeby po prostu coś przekąsić. Nie należy mieć im tego za złe tylko po prostu sprawić smaczne menu.

Dobrym pomysłem jest też ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zabawy.

Nie można dopuścić do tego, by goście się nudzili! Zapewnią ci to ciekawe zabawy. Nie mówię tu o dziecinadach typu kalambury. Zorganizuj muzykę i zaproś wszystkich do tańca. Nawet jeśli nie umiesz tańczyć to po prostu daj się ponieść muzyce, a wszystko pójdzie doskonale. Możecie zagrać w butelkę na rozbieranego lub całowanego. Myślę, że zabawa sama się rozkręci. Należy pamiętać, że jeżeli na zabawie zjawi się wielu gości, którzy się nie znają, impreza tematyczna pomoże szybko i łatwo się zintegrować.

Lokal

Wynajęcie lokalu nie jest już tak dużym kosztem jak kiedyś, stąd jest to zdecydowanie lepszy wybór na organizację tak wyjątkowej uroczystości. Powszechne jest wynajęcie klubu wraz ze znajomymi, co znacząco obniża koszty. Znajdziesz lokale, które posiadają specjalne oferty dla osiemnastkowiczów, więc warto zbadać kilka lokalizacji – propozycje cenowe, podejście do klienta, umiejętności DJ`a, uprzejmość barmanów czy ochrony. Jest to Twoje wyjątkowe święto, więc ważne, by manager lokalu był tego świadomy. Często imprezy dla licealistów w dyskotekach czy pubach są ostro „naciągane”. Nie daj sobie zepsuć tego wyjątkowego wieczoru! Osiemnastka, mogłoby się wydawać, nie jest przedsięwzięciem logistycznym zbyt trudnym. Nic bardziej mylnego. Wiele osób rzucając się w wir zapraszania gości, wynajmowania sali, robienia zakupów, uważa, że pójdzie im to jak z płatka i uporają się ze sprawą w dwa, góra trzy dni. Rzeczywistość sprowadza ich na ziemię dość mocno i dość szybko, by zrozumieli jak trudnego zadania się podjęli. Patrząc na obecne imprezy urodzinowe, możemy stwierdzić, że nie mamy do czynienia z kameralną, spokojną imprezą, a wręcz „małym weselem”.

Ile kosztuje impreza osiemnastkowa? Jak to wszystko ogarnąć? Ile zaprosić osób? Na te i inne pytania nie ma odpowiedzi tak prostej, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Miejsce

Wielokrotnie rodzice, którzy są w ostatecznym rozrachunku decydentami, uważają, że osiemnastolatkowi wystarczy niezbyt wystawna impreza w domu. Z kolei sam zainteresowany, otrzymując kilka miesięcy wcześniej obietnicę zorganizowania przyjęcia, ma chyba zbyt dużo czasu na myślenie. Snuje w głowie plany, wymyśla sobie miejsce, gdzie chciałby witać wejście w pełnoletność. Najczęściej, jak nietrudno się domyślić, nie jest nim dom, a jedna z najdroższych sal bankietowych w mieście.
Wydaje się zatem, że najlepszym rozwiązaniem jest wygenerowanie dla ucznia szkoły średniej imprezy-niespodzianki. Wtedy nie będzie miał on czasu na przemyślenia dotyczące miejsca, rodzice przygotują ją zgodnie z możliwościami finansowymi. Wszyscy będą zadowoleni, obędzie się bez rozczarowań.

Koszty

Nie ma co szukać pięknych słów na określenie tego, jak bardzo tani jest bal wejścia w dorosłość, bo po prostu nie jest. Wszystko zależy oczywiście od wcześniej wspomnianego miejsca, w którym zamierzamy świętować urodziny naszego dziecka, ilości gości oraz menu.

Dodatki

Jako organizator imprezy, nie zapomnij o zaproszeniach dla gości. Możesz wykonać je sam, kupić gotowe lub zlecić wykonanie niepowtarzalnego projektu firmie zajmującej się tego typu rzeczami. Na zaproszeniu powinna być wskazana osoba, którą zapraszasz, dokładnie opisane miejsce i adres imprezy oraz godzina rozpoczęcia.

Zapamiętaj

Dobrze poprowadzona i profesjonalnie zorganizowana impreza osiemnastkowa pozostanie na długo w pamięci Twoich gości, ale co najważniejsze przyniesie Ci moc niezapomnianych wrażeń i bezcennych przeżyć, które wspominać będziesz całe życie…

H. T.

Znalazłeś się na tej stronie dzięki wpisaniu następujących fraz:

torty dla dzieci Bydgoszcz, torty dla dzieci, tort dla dziecka, torty urodzinowe, tort urodzinowy, tort na urodziny, tort Bydgoszcz, Torty Bydgoszcz, weselne, torty weselne, tort weselny, tort okolicznościowy, torty okolicznościowe, tort dla dorosłych, tort na chrzciny, torty komunijne, tort na komunię, naked cake, babeczki, cupcake,

Posted in: Bez kategorii | 7/09/15 8:48 PM , by slodkafanaberia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inna