W tym miejscu publikujemy listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Staramy się, aby wszystkie zasady związane z zakupem naszych tortów i wyrobów były dla jasne. Jeżeli jednak nie jesteście czegoś pewni, zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem: biuro@slodkafanaberia.pl lub telefonicznie pod nr: 577 310 229.

Czy robicie torty weselne?

Wykonujemy torty artystyczne na praktycznie wszystkie okazje. Przede wszystkim zajmujemy się przygotowywaniem nietypowych tortów na indywidualne życzenie Klienta. Głównie wykonujemy torty weselne, komunijne, urodzinowe, dla dzieci i na chrzciny.

Czy można spróbować smaków tortów weselnych?

W przypadku tortów weselnych organizujemy spotkania degustacyjne, na które zapraszamy Państwa w pierwszą sobotę miesiąca, trzy wybrane smaki z naszej oferty gratis, każdy następny płatny 20 zł. Koniecznie proszę odpowiednio wcześniej umówić się na konkretny dzień i godzinę. Spotkanie degustacyjne możliwe jest po wstępnym wyborze wzoru/motywu tortu i akceptacji wyceny.

W jakich godzinach otwarta jest Słodka Fanaberia?

Pracownia Artystyczna Słodka Fanaberia jest czynna w następujących godzinach:

Poniedziałek: 09:00 – 17:00

Wtorek: 09:00 – 17:00

Środa: 09:00 – 17:00

Czwartek: 09:00 – 17:00

Piątek: 09:00 – 17:00

Sobota: 10:00 – 12:00

Niedziela: ZAMKNIĘTE

Bardzo prosimy o umówienie się z nami wcześniej, jeśli chcecie odwiedzić naszą pracownię.

Jak wygląda kwestia zamówienia i odbioru?

Zamówień należy dokonywać na e-mail: biuro@slodkafanaberia.pl (wysłanie zamówienia nie jest jednoznaczne z jego przyjęciem do realizacji). Zamówienie traktuje się jako przyjęte do realizacji w momencie obustronnego potwierdzenia.

Zamówienia realizujemy głównie w godzinach 09:00 – 17:00, w soboty i w niedziele staramy się pracować krócej (przy czym za każdym razem prosimy koniecznie uzgodnić konkretną godzinę odbioru).

Szczegółowe informacje dotyczące formy zamówienia znajdują się na stronie Jak składać zamówienie?

Czy istnieje możliwość dowozu tortu Waszym transportem?

Istnieje możliwość dowozu zamówienia po wcześniejszym ustaleniu szczegółów, jest to usługa dodatkowo płatna uzależniona od odległości z siedziby firmy (Fordon, ul. Osiedlowa 10 B) do miejsca docelowego. Koszt dowozu na terenie Bydgoszczy wynosi:

  • Fordon – 40 zł;
  • Osiedle Leśne, Bartodzieje, Kapuściska, Wyżyny, Glinki – 50 zł;
  • Śródmieście, Błonie, Szwederowo, Miedzyń, Osowa Góra, Piaski, Jachcice: 60 – 70 zł).

Dalej (poza Bydgoszczą) dowóz również jest możliwy, koszt to 4 zł za kilometr, liczone w jedną stronę (od siedziby firmy /Bydgoszcz, ul. Osiedlowa 10 B/ do punktu docelowego, na podstawie wskazań Google Maps. W przypadku tortów weselnych 20 km bezpłatnie, dalej jak wyżej.

Ze względów logistycznych, prosimy o określenie co najmniej 3 godzinnego przedziału czasowego.

W przypadku dowozu na konkretną godzinę stawka wynosi x3, czyli np. na terenie Fordonu – 120 zł, Kapuściska, Wyżyny, Glinki – 150 zł itp. Godzina oczekiwania kierowcy pod wskazanym adresem – 50 zł. 

W przypadku dowozu w godzinach niestandardowych (tj. spoza zakresu 9:00-17:00 w dni robocze; 8:00 – 15:00 w soboty; w niedziele i święta ustawowo wolne od pracy koszt dowozu może ulec zmianie).

Ile wcześniej muszę zamówić tort?

Im wcześniej tym lepiej :). Czasami zdarzają się sytuacje, że nasz kalendarz się wypełni jesteśmy zmuszeni odmówić przyjęcia zamówienia. Ogromną wagę przywiązujemy do jakości oferowanych przez nas produktów i nie przyjmujemy zamówień jak nie mamy pewności, że będziemy w stanie właściwie je zrealizować.

Czy mogę zrezygnować ze złożonego zamówienia?

Rezygnacje z zamówień przyjmujemy do 7 dni przed terminem realizacji, chyba, że warunki oddzielnej umowy stanowią inaczej. Torty przygotowujemy oczywiście później ale z reguły już od poniedziałku/wtorku planujemy produkcję i przygotowujemy dekoracje na najbliższy tydzień.

Do kiedy mogę zmodyfikować zamówienie?

Wprowadzanie zmian w zamówieniu (zmiana wielkości, ilości pięter, kształtu, smaku, dekoracji), które już zostało przyjęte do realizacji jest możliwe najpóźniej do 5 dni roboczych przed terminem realizacji (np. zamówienie na sobotę można modyfikować najpóźniej do poniedziałku ). Po tym terminie nie gwarantujemy możliwości wprowadzenia zmian.

Dlaczego zamówienie najlepiej składać w formie mailowej?

Dzięki temu mamy wszystko na piśmie i istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że unikniemy pomyłek i niedomówień, a na tym bardzo by nam zależało.
W celu usprawnienia procesu składania zamówień zachęcamy do skorzystania z szablonu dostępnego na stronie internetowej pracowni.

Jak wygląda płatność za torty?

Płatności przyjmujemy w formie gotówkowej, kartą lub przelewem na nasz rachunek bankowy. Płatność przelewem może nastąpić wyłącznie po indywidualnym ustaleniu warunków, w przeciwnym razie płatności takie nie będą brane pod uwagę i zwracane na rachunek, z którego wpłynęły. Dane do wpłaty znajdują się na naszej stonie.

Dlaczego macie tak drogo?

Cena uzależniona jest od przede wszystkim od stopnia trudności wykonania dekoracji, a wielkość jest niekiedy kwestią drugorzędną. Dekoracja może być tak samo skomplikowana i wymagająca niezwykłej precyzji w przypadku tortu na 10 porcji, jak też 30. Wyceny każdego tortu dokonujemy indywidualnie, ale dopiero po uwzględnieniu wszystkich szczegółów związanych z realizacją konkretnego zamówienia.
Regularnie otrzymujemy zapytania o cenę. Głównym profilem działalności firmy jest przede wszystkim produkcja niestandardowych, artystycznych wyrobów cukierniczych wykonywanych na indywidualne zamówienie Klienta. Każdy element gotowego produktu jest od podstaw wykonywany ręcznie w naszej pracowni, co jest bardzo czaso- i pracochłonne.
Nie wykonujemy również tortów niezgodnych z naszymi standardami jakościowymi, mimo (niejednokrotnie usilnych próśb Klientów). Wiele razy zdarzyło nam się słyszeć: „zrobicie kilka figurek mniej i będzie połowę taniej”. Niestety nie ulegamy takim namowom, ponieważ w naszej działalności zależy nam przede wszystkim na jakości oferowanych produktów. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością znajdzie się ktoś kto przebije naszą cenę, ale czy również jakość?

Czy mogę zamówić identyczny tort jak w katalogu lub na stronie?

Wszystkie torty, które powstają w naszej pracowni są wykonywane ręcznie i nie możemy zagwarantować (a nawet byśmy nie chcieli), że każdy następny będzie identyczny. Lubimy wyzwania i pragniemy tworzyć dla naszych Klientów osobiste i unikalne torty.

Czy muszę wpłacić zaliczkę na tort?

Ufamy naszym Klientom i na chwilę obecną przewidujemy wpłatę zaliczek tylko za torty weselne, która wynosi 300 zł bez względu na wielkość czy też cenę tortu. Zaliczka na tort weselny musi wpłynąć najpóźniej na miesiąc przed terminem realizacji zamówienia. W przypadku kiedy nie otrzymamy wpłaty w umówionym terminie zamówienie jest anulowane.

Czy wysyłacie rysunki tortów ?

Nie, akurat rysowanie nie jest naszą mocną stroną… Szkice wykonujemy na własne potrzeby, a najczęściej jest tak, że wizja na dany tort pozostaje w głowie głównej dekoratorki i ewoluuje, aż do momentu ostatecznego wykańczania zamówienia. W trakcie realizacji często zmieniamy wizję, aby wszystko finalnie dobrze się komponowało.

Czy zdjęcie tortu, który zamówiłam znajdzie się w galerii na Waszej stronie internetowej lub profilu na Facebooku?

Istnieje takie prawdopodobieństwo :). Zastrzegamy sobie prawo do publikacji naszych wyrobów w celach reklamowo – informacyjnych i mimo, że tort jest czasami wykonany zgodnie z pomysłem Klienta to jest to jednak nasze wykonanie i w każdym wyrobie jest mniej lub więcej naszej inwencji. Dzięki tortom, które wykonujemy na bieżąco możemy aktualizować portfolio na stronie i podsuwać Wam nowe, gotowe pomysły na wymarzony tort. Oczywiście nie umieszczamy „wrażliwych danych” naszych Klientów typu: zdjęcie twarzy, adres, numer telefonu, itp.

Jeżeli sobie nie życzysz umieszczenia zamówionego  przez Ciebie tortu to zaznacz nam wyraźnie ten fakt najpóźniej w momencie odbioru tortu, a z pewnością przychylimy się do Twojej prośby.

O której godzinie mogę odebrać tort?

Jednym z elementów niezbędnych do prawidłowego złożenia zamówienia jest podanie godziny odbioru. Prosimy nie przyjeżdżać przed ustaloną godziną odbioru, ponieważ istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że tort nie będzie gotowy. Zależy nam na tym, aby otrzymali Państwo produkt możliwie jak najświeższy i produkcję planujemy zgodnie z harmonogramem odbiorów. Jeżeli odbiór ma się znacznie opóźnić poprosimy o kontakt telefoniczny pod nr: 577 310 229.

W jaki sposób przechowywać tort?

Tort należy koniecznie przechowywać w warunkach chłodniczych i dbać o to, żeby warunki panujące w urządzeniu znacznie się nie zmieniały. Gdy często otwieramy lodówkę pojawia się w niej wilgoć, która szkodzi dekoracji.

Jak szybko muszę spożyć zakupiony tort?

Oferowane przez nas produkty przeznaczone są do niezwłocznego spożycia, najlepiej w terminie nie przekraczającym 24 godzin od momentu odbioru. Pracownia gwarantuje jakość produktów do momentu przekazania Odbiorcy. Produkt koniecznie należy przechowywać w warunkach chłodniczych.

Jak mam przewieźć tort?

Przede wszystkim ostrożnie :). Tort wydajemy schłodzony i zalecamy aby dotarł do lodówki najpóźniej w ciągu godziny.

Czy tort w momencie wydania będzie zapakowany?

Staramy się, aby jak najwięcej tortów trafiało do Klienta zapakowanych w kartoniki. Nawet jak zdarzają się torty zbyt duże lub wysokie i możemy nie mieć kartonu odpowiednich rozmiarów próbujemy wszelkimi możliwymi sposobami zabezpieczyć produkt.

Czy wysyłacie torty?

Nasze wyroby są zbyt delikatne i na chwilę obecną nie przewidujemy możliwości wysłania tortu, ale może kiedyś… Nie wyrażamy również zgody na wysyłanie tortów taksówką. Alternatywą jest opcja dowozu tortu, którą również posiadamy w ofercie, szczegóły tutaj.

Czy macie sklep gdzie mogę kupić Wasze wyroby, w jakich godzinach ?

Nie mamy punktu stacjonarnego, w którym można kupić nasze wyroby.

Czy macie jakieś ukryte koszty dodatkowe?

Ceny tortów nie zawierają jedynie kosztów ewentualnego transportu, kaucji za elementy wielorazowego użytku (podstawy, stelaże itp.). Nie stawimy naszych Klientów „przed faktem dokonanym” i jeżeli miałyby się pojawić jakieś koszty dodatkowe to informujemy o tym w momencie składania zamówienia lub ustalania szczegółów realizacji zamówienia.

Pracownia Artystyczna Słodka Fanaberia – torty weselne, komunijne, urodzinowe, dla dzieci i na chrzciny.