W tym miejscu publikujemy listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi do nich. Staramy się, aby wszystkie zasady związane z zakupem naszych tortów i wyrobów były dla Państwa jasne. Jeżeli jednak nie jesteście Państwo czegoś pewni, zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem biuro@slodkafanaberia.pl lub telefonicznie pod nr: 577 310 229.

 

Czy robicie torty weselne?

Wykonujemy torty artystyczne na praktycznie wszystkie okazje. Przede wszystkim zajmujemy się przygotowywaniem nietypowych tortów na indywidualne życzenie Klienta. Głównie wykonujemy torty weselne, komunijne, urodzinowe, dla dzieci i na chrzciny.

 

W jakich godzinach otwarta jest Słodka Fanaberia?

Pracownia Artystyczna Słodka Fanaberia z uwagi na charakter pracy nie ma stałych godzin otwarcia. Bardzo prosimy o umówienie się z nami wcześniej, jeśli chcą Państwo odwiedzić naszą pracownię.

 

Jak wygląda kwestia zamówienia i odbioru?

Zamówień należy dokonywać na e-mail: biuro@slodkafanaberia.pl (wysłanie zamówienia nie jest jednoznaczne z jego przyjęciem do realizacji). Zamówienie traktuje się jako przyjęte do realizacji w momencie obustronnego potwierdzenia, najpóźniej na 10 dni przed terminem realizacji. W późniejszym terminie nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że podejmiemy się realizacji każdego zamówienia.

Zamówienia realizujemy w godzinach 10:00 – 18:00 (przy czym za każdym razem prosimy koniecznie uzgodnić konkretną godzinę odbioru).

Szczegółowe informacje dotyczące formy zamówienia znajdują się na stronie Jak składać zamówienie?

 

Ile wcześniej muszę zamówić tort?

Im wcześniej tym lepiej :). Czasami zdarzają się sytuacje, że nasz kalendarz się wypełni jesteśmy zmuszenie odmówić przyjęcia zamówienia. Ogromną wagę przywiązujemy do jakości oferowanych przez nas produktów i nie przyjmujemy zamówień jak nie mamy pewności, że będziemy w stanie właściwie je zrealizować.

 

Dlaczego zamówienie najlepiej składać w formie mailowej?

Dzięki temu mamy wszystko na piśmie i istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że unikniemy pomyłek i niedomówień, a na tym bardzo by nam zależało.
W celu usprawnienia procesu składania zamówień zachęcamy do skorzystania z szablonu dostępnego na stronie internetowej pracowni.

 

Jak wygląda płatność za torty?

Płatności przyjmujemy w formie gotówkowej lub przelewem na nasz rachunek bankowy. Płatność przelewem może nastąpić wyłącznie po indywidualnym ustaleniu warunków, w przeciwnym razie płatności takie nie będą brane pod uwagę.

 

Dlaczego macie tak drogo?

Cena uzależniona jest od przede wszystkim od stopnia trudności wykonania dekoracji, a wielkość jest niekiedy kwestią drugorzędną. Dekoracja może być tak samo skomplikowana i wymagająca niezwykłej precyzji w przypadku 10 porcji, jak też 30. Wyceny każdego tortu dokonujemy indywidualnie, ale dopiero po uwzględnieniu wszystkich szczegółów związanych z realizacją konkretnego zamówienia.
Regularnie otrzymujemy zapytania o cenę. Głównym profilem działalności firmy jest przede wszystkim produkcja niestandardowych, artystycznych wyrobów cukierniczych wykonywanych na indywidualne zamówienie Klienta. Każdy element gotowego produktu jest od podstaw wykonywany ręcznie w naszej pracowni, co jest bardzo czaso- i pracochłonne.
Nie wykonujemy również tortów niezgodnych z naszymi standardami jakościowymi, mimo (niejednokrotnie usilnych próśb Klientów). Wiele razy zdarzyło nam się słyszeć: „zrobicie kilka figurek mniej i będzie połowę taniej”. Niestety nie ulegamy takim namowom, ponieważ w naszej działalności zależy nam przede wszystkim na jakości oferowanych produktów. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością znajdzie się ktoś kto przebije naszą cenę, ale czy również jakość?

 

Czy mogę zamówić identyczny tort jak w katalogu lub na stronie?

Wszystkie torty, które powstają w naszej pracowni są wykonywane ręcznie i nie możemy zagwarantować (a nawet byśmy nie chcieli), że każdy następny będzie identyczny. Lubimy wyzwania i pragniemy tworzyć dla naszych Klientów osobiste i unikalne torty.

 

Czy muszę wpłacić zaliczkę na tort?

Ufamy naszym Klientom i na chwilę obecną przewidujemy wpłatę zaliczek tylko na torty weselne, która wynosi 300 zł bez względu na wielkość czy też cenę tortu. Zaliczka na tort weselny musi wpłynąć najpóźniej na miesiąc przed terminem realizacji zamówienia. W przypadku kiedy nie otrzymamy wpłaty w umówionym terminie zamówienie jest anulowane.

Czy wysyłacie rysunki tortów ?

Nie, szkice wykonujemy na własne potrzeby, a najczęściej jest tak, że wizja na dany tort pozostaje w głowie głównej dekoratorki i ewoluuje, aż do momentu ostatecznego wykańczania zamówienia. W trakcie realizacji często zmieniamy wizję, aby wszystko finalnie dobrze się komponowało.

 

Czy zdjęcie tortu, który zamówiłam znajdzie się w galerii na Waszej stronie internetowej lub profilu na Facebooku?

Istnieje takie prawdopodobieństwo :). Zastrzegamy sobie prawo do publikacji naszych wyrobów w celach reklamowo – informacyjnych i mimo, że tort jest czasami wykonany zgodnie z pomysłem Klienta to jest to jednak nasze wykonanie iw każdym wyrobie jest mniej lub więcej naszej inwencji. Dzięki tortom, które wykonujemy na bieżąco możemy aktualizować portfolio na stronie i podsuwać Wam nowe, gotowe pomysły na wymarzony tort. Oczywiście nie umieszczamy „wrażliwych danych” naszych Klientów typu: zdjęcie twarzy, adres, numer telefonu, itp.

Jeżeli sobie nie życzysz umieszczenia zamówionego  przez Ciebie tortu to zaznacz nam wyraźnie ten fakt w momencie odbioru tortu, a z pewnością przychylimy się do Twojej prośby.

 

O której godzinie mogę odebrać tort?

Jednym z elementów niezbędnych do prawidłowego złożenia zamówienia jest podanie godziny odbioru. Pracownia nie ma stałych godzin otwarcia, ponieważ pracujemy zadaniowo i nie zawsze jesteśmy na miejscu. Prosimy nie przyjeżdżać przed ustaloną godziną odbioru, ponieważ istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że tort nie będzie gotowy. Zależy nam na tym, aby otrzymali Państwo produkt możliwie jak najświeższy i produkcję planujemy zgodnie z harmonogramem odbiorów. Jeżeli odbiór ma się znacznie opóźnić poprosimy o kontakt telefoniczny pod nr: 888 370 270.

 

W jaki sposób przechowywać tort?

Tort należy trzymać w warunkach chłodniczych i dbać o to, żeby warunki panujące w urządzeniu znacznie się nie zmieniały. Gdy często otwieramy lodówkę pojawia się w niej wilgoć, która szkodzi dekoracji. Odmiennie do innych sytuacji – musi być chłodno i sucho :).

 

Jak szybko muszę spożyć zakupiony tort?

Oferowane przez nas produkty przeznaczone do niezwłocznego spożycia, najlepiej w terminie nie przekraczającym 24 godzin od momentu odbioru. Pracownia gwarantuje jakość produktów do momentu przekazania Odbiorcy. Produkt należy przechowywać w warunkach chłodniczych.

 

Jak mam przewieźć tort?

Przede wszystkim ostrożnie :). Tort wydajemy schłodzony i zalecamy aby dotarł do lodówki najpóźniej w ciągu godziny.

 

Czy robicie torty bezglutenowe?

Nie ma problemu żebyśmy wykonali takie torty. Na stałe współpracujemy z dyplomowanym dietetykiem i jesteśmy w stanie sprostać wielu żywieniowym wymaganiom naszych Klientów.

 

Czy tort w momencie wydania będzie zapakowany?

Staramy się, aby jak najwięcej tortów trafiało do Klienta zapakowanych w kartoniki. Nawet jak zdarzają się torty zbyt duże lub wysokie i możemy nie mieć kartonu odpowiednich rozmiarów próbujemy wszelkimi możliwymi sposobami zabezpieczyć produkt.

 

Czy wysyłacie torty?

Nasze wyroby są zbyt delikatne i na chwilę obecną nie przewidujemy możliwości wysłania tortu, ale może kiedyś… Nie wyrażamy również zgody na wysyłanie tortów taksówką.

 

Czy macie sklep gdzie mogę kupić Wasze wyroby, w jakich godzinach ?

Nie mamy punktu stacjonarnego, w którym można kupić nasze wyroby, a pracownia nie ma stałych godzin otwarcia.

 

Czy macie jakieś ukryte koszty dodatkowe?

Ceny tortów nie zawierają jedynie kosztów ewentualnego transportu, kaucji za elementy wielorazowego użytku (podstawy, stelaże itp.). Nie stawimy naszych Klientów „przed faktem dokonanym” i jeżeli miałyby się pojawić jakieś koszty dodatkowe to informujemy o tym w momencie składania zamówienia lub ustalania szczegółów realizacji zamówienia.

 

 

Pracownia Artystyczna Słodka Fanaberia – torty weselne, komunijne, urodzinowe, dla dzieci i na chrzciny.